Õpioskuste võistlus Pärnu Tammsaare koolis

  1. novembril toimus Pärnu Tammsaare koolis järjekordne õpioskuste võistlus, kus osalesid Paikuse põhikooli ja Tammsaare kooli 5.-6. klasside õpilased. Selleaastane üritus oli pühendatud Eesti 100. sünnipäevale. Juba viiendat aastat järjest toimuval üritusel moodustati kuus neljaliikmelist segavõistkonda. Võistluse ülesanded koostasid ja kogu ürituse korraldasid Tammsaare kooli eesti keele õpetajad Luule Kustassoo, Andra Väärtmaa, Merle Taggu ja Roza Fell. Oma abikäe on alati ulatanud käsitööõpetaja Nadežda Ossipenko, kes valmistab kingitused. Paikuse põhikooli õpilasi saatis seekord õpetaja Külli Jürisoo.

Sel aastal tuli õpilastel läbida 6 töötuba, mis, nagu varem mainitud, olid seotud Eestiga. Esimene keskendus Eesti ajaloole ning info otsimiseks tuli kasutada internetikeskkondi. Teine töötuba oli pühendatud eesti keelele ja kirjandusele. Kolmas kandis pealkirja „Sümbolid“, kus lastel tuli laual olevaid esemeid, pilte, tekste seostada Eesti ja tema sümbolitega. Neljas töötuba oli seotud Eesti piltkaardiga, kust edasi mindi matemaatikaülesandeid lahendama. Viimases töötoas tuli video abil meisterdada suitsupääsuke.

Tänavune võistlus oli väga tasavägine. Vaid I koha saavutanud võistkond edestas teisi rohkem kui ühe punktiga. Võidumeeskonda „Rahvakalender“ kuulusid Tammsaare kooli õpilased Triin Tohver ja Valeria Kopajeva ning Paikuse koolist Ketlin Kurrik, Meribel Kuusik. II koht läks võistkonnale „Jõed“, kus võistlesid Tammsaare koolist Melissa Vingisar ja Viktorija Panova ning Paikuselt Astrid Suvorov ja Iti Talts. III koha saavutasid „Riigipühad“, Tammsaare kooli esindasid Viktoria Maltseva, Aleksandr Karpetšin ning Paikuse kooli  Liisa Alliksoo ja Dolores Rabbi.

Koostöö, keeleoskuse arendamine, eri allikate kasutamine info otsimiseks, seoste loomine, loogiline mõtlemine – need on vaid mõned oskused, mida võistlusel kasutada tuli. Usun, et igaüks leidis, mida endas veel arendada tuleks, sest järgmisel aastal ootavad uued ülesanded.

 

Andra Väärtmaa

Pärnu Tammsaare kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja

 

Õpioskuste võistlus Pärnu Tammsaare koolis