Õpioskuste võistlus

Kuidas teha ahvirusikat ja lahendada kalkudokut?

7. novembril toimus Tammsaare koolis 5. ja 6. klasside õpioskuste võistlus, kus lisaks Tammsaare kooli õpilastele osalesid järjekordselt ka Paikuse Põhikooli õppurid, kes külastasid üritust juba 4. korda.

Koolide 4-liikmelised segavõistkonnad pidid läbima 8 töötuba, kus õpilased nuputasid muusikaalaste küsimuste kallal, otsisid infot Eesti kaardilt, tegelesid kirjanduse, eesti ja inglise keelega, lahendasid kalkudokut, panid proovile oma kompimismeele ning lõpuks sõlmisid ühe „ahvirusika“. Õpilaste sõnul valmistaski kõige rohkem peavalu jaapani loogikamõistatus ning traditsioonilise kaunistava sõlme tegemine. Ajahätta jäädi ka lünkteksti täitmisel, kus puuduv info tuli leida raamatust eri peatükkidest.

Iga ülesandeploki juures olid laual vahendid, mida vastuste leidmiseks vajati, näiteks tahvelarvutid, kaart, teatmikud. Võistluse eesmärgiks oli ju leida puuduv info ning osata kasutada erinevaid materjale. Aega ühe teematoa ülesannete lahendamiseks anti seekord 10 minutit, seega oli väga oluline tiimitöö ning ülesannete efektiivne jagamine kõigi liikmete vahel.

Selleaastasel õpioskuste tuleproovil saavutas I koha võistkond Liblikas, kuhu kuulusid Tammsaare kooli õpilased Milan Stankevitš, Artur Prõhid ning Paikuse Põhikoolist Ly-Sandra Kalbus, Kristian Kalbus. II koht kuulus Kollidele: Tammsaare kooli esindasid siin Valeria Šefer, Laura Yllö, Paikuse Põhikooli Jennifer Pupart ja Iti Talts. III koht läks jagamisele Partide ja Sildade vahel. Partide sekka kuulusid Tammsaare koolist Emiliya Tali ja Andzelika-Viktoria Lilišentseva ning Paikuselt Karoliina Karu ja Ellen Marie Otto. Sillad viis eduka III kohani Paikuse koolist Karl-Vahur Vahemets ja Viktoria Belkovski ning meie koolist Ksenija Pismenjuk ja Anna-Maria Smoljaninova.

Ülesanded koostasid ja kogu ürituse viisid läbi Tammsaare kooli õpetajad Merle Taggu, Roza Fell, Jelena Valter, Kristi Suppi, Karel Alliku, Kadri Põder ja Andra Väärtmaa. Paikuse Põhikooli lapsi saatis huvijuht Maris Niin.

Õpioskuste võistlus